Сон це дуже індивідуальний досвід. Деякі з нас можуть заснути за 30 секунд. Деяким із нас потрібна повна тиша і постільна білизна з 400 ниток, перш ніж ми зможемо навіть подумати про те, щоб порахувати овець. Якщо сон на животі для вас природний, ви майже єдиноріг. Лише 16% дорослих кажуть, що сплять таким чином.

Але чи корисно це для вас? Якщо ви спите на животі, ви, можливо, здивуєтеся, дізнавшись думку експертів. Ось кілька порад про те, як спати на животі.

Плюси і мінуси сну на животі

Ми хотіли б розповісти вам про безліч плюсів і мінусів сну на животі. На жаль, ми повинні смиренно повідомити, що спати на животі здебільшого шкідливо.

Сон на животі також називається положенням лежачи.

Коли ви спите в положенні лежачи, ви можете відчути:

Напругу спини.

Найпоширеніша скарга людей, які сплять на животі, це біль у спині. Оскільки у більшості людей більша частина ваги припадає на серцевину, сон на животі призводить до того, що ваша середина опускається, а спина ніяково вигинається всю ніч.

Біль у нервах.

Ваш хребет є центральним нервовим вузлом вашого тіла. Будь-яке напруження або защемлення в хребті (наприклад, під час сну на животі) може призвести до появи болю практично в будь-якій частині тіла.

Зморшки.

Це трохи марнославне питання, але всі ми піклуємося про своє обличчя. Сон на боці або на животі може мати небажаний побічний ефект у вигляді появи нових зморшок на обличчі. Якщо ви не любите рано (або взагалі ніколи) починати колоти ботокс, краще спати на спині.
Позитивним моментом є те, що сон на животі може бути корисним для людей, які страждають на апное сну або хропіння. Лежачи на животі, дихальні шляхи залишаються відкритими, чого не можна сказати про лежання на спині.

Що сон на животі може сказати про вас
Що говорить про вас сон на животі? Оцінки особистості, засновані на позах сну, можна порівняти з гороскопами. Ви або вірите їм, або ні.

Але, незалежно від того, де ви перебуваєте на шкалі від наукового до завзятого любителя гороскопів, цікаво подумати про те, що сон на животі може сказати про вашу особистість. Виявляється, у вас можуть бути деякі спільні риси з іншими людьми, які теж вважають за краще лягати на живіт.

Що спільного між сном на животі та рисами характеру? Можливо, є деякі закономірності, які пов'язують ці два поняття. На думку Роберта Фіппса, британського експерта з мови тіла, люди, які сплять на животі, мають деякі спільні риси характеру. До цих рис/звичок належать:

  • Відчуття, що ви мало контролюєте своє життя. Ви тримаєтеся за свій матрац, тому що не можете змінити важливі аспекти свого повсякденного життя? Згідно з дослідженням Фіппса, він виявив, що багато людей лежать у позі вільного падіння, тому що саме так вони почуваються під час неспання.
  • Прокидаючись, вони відчувають більше занепокоєння, ніж середньостатистична людина. Експерт каже, що люди, які сплять на животі, зазвичай прокидаються з відчуттям, що у них залишилися незавершені справи минулого дня. Чи намагаєтеся ви поховати свої переживання в матраці, щовечора лягаючи в ліжко обличчям вперед?
  • Бути певною мірою захисником. Згідно з дослідженням, люди, які сплять на животі, можуть важче сприймати критику (хоча, якщо чесно, кому подобається, коли йому кажуть, що він не правий?). У будь-якому разі, сон на животі - це, безумовно, найзахисніша поза для сну, бо ви інстинктивно захищаєте передню частину свого тіла.

Поради щодо поліпшення форми сну на животі.

Ми не хочемо повністю відвернути вас від сну на животі. Це не всі погані новини. Якщо положення на животі дійсно є для вас найзручнішим, ви не приречені на ранковий біль у спині та прийом ібупрофену.

Ось кілька порад про те, як спати на животі без болю, який часто супроводжує цю позу.

  • Рекомендується спати на животі, підклавши під таз подушку. Це підтримає ваші стегна і допоможе хребту краще вирівнятися. Покладіть верхню частину подушки на нижню частину живота; нижня частина подушки має бути приблизно на рівні середини стегна.
  • Ви можете взагалі не спати з подушкою. Це дасть вам змогу тримати шию на одній лінії з іншими частинами тіла. Якщо ви все-таки використовуєте подушку, переконайтеся, що вона відносно плоска. Якщо ви спите на животі, поклавши голову на високу подушку, шия прогинається назад, що спричиняє біль у верхній частині тіла вранці.
  • Спробуйте спати, нахиливши лоб до подушки, а не повернувши голову на бік. Це краще для верхніх хребців.

Як бути вагітним?

Спати на животі одна справа, коли ви не вагітні. Зовсім інша справа, коли ви чекаєте дитину. Рано чи пізно це положення стане неможливим. Більшість лікарів рекомендують спати на боці.

Сон на лівому боці має особливі переваги. Він покращує приплив крові до життєво важливих органів, включно з серцем, маткою і нирками. Ви також можете час від часу перекладатися на правий бік, щоб не створювати занадто велике навантаження на одне плече.

Вибір матраца для сну на животі

Ви вирішили, що якщо спати на животі, то біль у спині - це просто частина угоди? Не так швидко.

Якщо ви виберете інший матрац, ви зможете комфортно спати в положенні лежачи.

Хороші матраци для сну на животі відрізняються пружністю і контурами. Пружність не дає змоги вашому тілу занадто глибоко занурюватися в ліжко, а контур захищає ваші стегна та інші точки тиску.

Отже, піна з пам'яттю проти пружинних матраців. На якому з них ви спатимете легко, як пір'їнка на животі, а на якому - жорстко, як дошка? Ми віддаємо перевагу високоякісній піні з ефектом пам'яті.  Купити матрац у Києві з ефектом пам'яті.

Хороший матрац із піни з пам'яттю підтримує ваш таз, одночасно даючи дорогу вашій голові (яка лежатиме прямо на матраці, якщо ви відмовитеся від подушки).

Коли ви спите на животі, під вашим тілом природним чином затримується тепло, тому вам потрібен матрац, який відводить тепло. Такі матеріали, як піна з мідним просоченням, запобігають перегріванню і подразненню.

Чого ж ви чекаєте? Купити ортопедичний матрац у Києві - легко. Залиште заявку або оберіть матрац з нашого каталогу.